Szkoła SJS - Max Usługa Mariusz Stefanowicz Sp. J.
Szkoła SJS

Szkoła SJS

Serdecznie zapraszamy do udziału w finansowanych przez Subaru Import Polska szkoleniach, przygotowanych we współpracy z ekspertami ze Szkoły Jazdy Subaru.

Na podstawie deklaracji chęci uczestnictwa, przedstawiciel SJS skontaktuje się w celu ustalenia szczegółów szkolenia (m.in. dogodnego terminu).

Serdecznie zachęcamy, aby pod okiem wykwalifikowanych instruktorów poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu prowadzenia pojazdów.

Jakie modele są objęte szkoleniem?
Szkoleniem finansowanym przez Subaru Import Polska są objęte, zakupione w oficjalnej sieci Subaru Import Polska, poniższe modele/wersje:
a) modele wyposażone w silnik Boxer Diesel w połączeniu ze skrzynią manualną,
b) Subaru BRZ,
c) Subaru Forester XT,
d) Subaru WRX STI,
e) modele Subaru wyposażone w system EyeSight.

Jak można zapisać się na szkolenie?
Deklaracji udziału w szkoleniu dokonać można na kilka sposobów:
a) logując się na www.moje.subaru.pl przy pomocy SIP ID oraz hasła (w uzyskaniu tych danych pomoże nasz dealer), a następnie klikając na ZAPISZ SIĘ przy dostępnym szkoleniu,
b) kontaktując się bezpośrednio z SJS pod adresem biuro@sjs.pl bądź telefonicznie: 12 410 00 81,
c) wsparcia też może udzielić nasz dealer.

Do kiedy mogę odbyć bezpłatne szkolenie?
Szkolenia bezpłatne (finansowane przez Subaru Import Polska) można odbyć do roku od zakupu pojazdu.

Jaki jest koszt szkolenia skierowanego do właścicieli Subaru?
Szkolenia przeznaczone dla użytkowników większości nowych pojazdów Subaru są bezpłatne (do roku od zakupu).

Gdzie odbywają się szkolenia?
Szkolenia odbywają się w ośrodku wiodącym Szkoły Jazdy Subaru – Torze Kielce w Miedzianej Górze, oraz sporadycznie na Torze Łódź w Strykowie oraz w ODTJ Międzychód (50 km na południe od Poznania)

W jakich terminach będą realizowane szkolenia?
Szkolenia będą się odbywały cyklicznie 2 – 3 razy w miesiącu w terminach ustalonych z mniej więcej miesięcznym wyprzedzeniem. Treningi będą odbywać się w dni powszednie. Każda aktualizacja terminów szkoleń będzie dostępna na stronach internetowych www.szkolajazdysubaru.pl

Czy w szkoleniu może wziąć udział osoba towarzysząca – współużytkownik samochodu?
Tak, w szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie 2 osoby współużytkujące jeden samochód za wyjątkiem szkoleń w układzie 1/1 (jeden uczestnik/jeden instruktor) dla pojazdów Subaru Impreza STI oraz BRZ. Warunkiem udziału w szkoleniu drugiego użytkownika jest wcześniejsze zgłoszenie tego faktu w biurze SJS poprzez e-mali na adres biuro@sjs.pl lub telefonicznie pod numerem 12 410 00 81.

Jaki program będzie realizowany podczas szkolenia?
Zakres ćwiczeń bazuje na kursie I stopnia szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy. W zależności od rodzaju szkolenia programy uzupełnione zostały min. o elementy prawidłowego wykorzystania napędu S-AWD, właściwego użytkowania pedału sprzęgła oraz dostępnych systemów jak choćby Hill Holder czy VDCS, ćwiczenia z wykorzystaniem systemu Eye Sight – hamowanie przed przeszkodą. Szczegółowe programy dostępne są tutaj:

• Program szkolenia Boxer Diesel [PDF, ~100kB]
• Program szkolenia Forester XT [PDF, ~100kB]
• Program szkolenia Eye Sight [PDF, ~100kB]

Jak długo potrwa szkolenie?
Szkolenia z reguły trwają 7 godzin. Zajęcia rozpoczynamy zazwyczaj o godzinie 8:45.

Czy na szkolenie należy przyjechać własnym samochodem?
Zdecydowanie TAK!
Wszystkie największe i najbardziej doświadczone europejskie szkoły doskonalenia techniki jazdy przyjęły właśnie ten schemat. U podstaw takiego podejścia leży założenie, iż samochody w obrębie tej samej marki czy nawet modelu różnią się od siebie. Bezpieczna prowadzenie auta jest jak układanka składająca się z wielu idealnie dopasowanych elementów. Musimy je poznać abyśmy mogli swobodnie, a przede wszystkim bezpiecznie poruszać się po drogach. Każdy samochód inaczej się prowadzi na co wpływ mają m.in. rodzaj napędu, rozmiary i waga pojazdu, rodzaj opon, zastosowane systemy bezpieczeństwa (hamulce, ABS, kontrola trakcji, wspomaganie hamowania), układ kierowniczy i wiele innych. Wszystko to wymaga więc od kierowcy nieco innych reakcji, a przez to sprawia, że dobre poznanie naszego samochodu – jego zachowania w trudnych warunkach – staje się kluczem do bezpiecznej jazdy oraz poprawnej eksploatacji pojazdu. Z jednej strony nie tracimy czasu na „uczenie się” innego auta, a z drugiej ćwiczymy odpowiednie reakcje dla modelu jakim poruszamy się na co dzień. Wypracowane poprzez lata i przyjęte przez SJS najwyższe standardy i procedury, oraz doświadczona kadra instruktorów pozwalają nam zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa zarówno uczestników jak i ich samochodów. Pamiętajmy, że celem naszych kursów nie jest nauka agresywnej lecz defensywnej techniki jazdy, a samochody w trakcie kursu nie ulegają wyższemu zużyciu niż w codziennej jeździe.

 

DOSKONALENIE TECHNIKI JAZDY - szkolenie I stopnia w SJS